Sisukaart © 2016 www.panwagen.ee
( külastajaid 1, roboteid 1 )

Typpesetter CMS-i pluginad

Olen alates gpEasy (uus nimetus Typesetter) versioonist 4.0 loonud ja modifitseerinud erinevaid pluginaid, et laiendada võimalusi lehekülgede loomiseks ja toimetamiseks. Need on kujunenud vastavalt kliendi soovidele, kuidas ta oma kodulehekülge näha soovib. Aga alati, kui uut võimalust luua käib mõte, et teeks seda veidi põhjalikumal. Loomulikult on ajakulu seetõttu päris suur ja tihti on virisetud, et kuidas kodulehe ülespanekuga nii palju aega läheb. Nende pluginate loomine ei ole ennast lõppkokkuvõttes ära tasunud ja on nagu rohkem hasardist ning lootusest, et äkki vajab keegi teine ka neid laiendatud võimalusi oma Typesetter-iga loodud lehekülgedel kantud .

Osad neist pluginaist on keerulisemad, võib olla põhiliselt lehekülje looja jaoks, osad jälle lihtsamad ja intuitiivsemad kõigi kodulehekülje toimetajate jaoks. Või mõlemat korraga. Nende pluginate nimetused algavad nimetusega "rif", et neid eristada teistest, sest osad on modifikatsioonid juba eelnevalt loodud pluginatest.

Orientatsioon on kõigi puhul mitmekeelsus, loomulikult eesti keele pärast aga on ka teisi rahvusi ja riike kes vajavad lisaks inglise keelele ka oma rahvuskeelseid võimalusi. Kogu see mitmekeelsuse lahendus on veel poolik aga suund on sinna. Ja selle hõlbustamiseks on loodud plugin "rif-i Mitmekeelsus toimetaja" ning enamus siin toodud pluginatel on olemas valmidus, et seda kasutada.

Kõik amtlikud puginad Typesetter-i jaoks asuvad siin.

Pluginate nimekiri